‚Äč

How Much Does Yttrium Cost Per Gram?

Answer

Yttrium is an extremely rare metallic chemical element. It is extremely expensive, costing about $220 for 100 g. Yttrium in its pure form is slightly silvery, and has a crystal-based structure.
Q&A Related to "How Much Does Yttrium Cost Per Gram?"
About 14 dollars per gram.
http://wiki.answers.com/Q/How_much_does_1_gram_of_...
Not sure, but I calculated this a long time ago for a variety of foods, and I recall that milk was up there. A cup of milk has about 8 grams of protein, as I recall, so a gallon has
http://www.quora.com/What-food-has-the-lowest-cost...
One gram of aluminum currently costs $0.003. Aluminium is a silvery white
http://www.chacha.com/question/what-is-the-price-o...
Powder is the cheapest at around $5.40/gram. could not find solid sorry. = Source(s) http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20070309194236AARnXwB.
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=201002...
Explore this Topic
Iodine, per gram, is incredibly cheap. A kilogram of iodine costs about $16.11, which means that a gram costs a little only a cent, at only $0.016. Because of ...
Pure nickle costs $7.70 per 100 grams, and in bulk it costs $0.76 per 100 grams. For 1 gram, it would be .077 cents a gram, and in bulk it would be .0076 cents ...
The iron in powder form cost 0.00515 US dollar per gram.Pig iron costs 0.00057 US Dollar per gram. Carefully keep away from moist and damp. ...
About -  Privacy -  Your Cookie Choices  -  Careers -  About P.G. Wodehouse -  Help -  Feedback  -  Sitemap  © 2014 IAC Search & Media